Co obchoduji na burze

Od roku 2005 aktivně obchoduji opční strategie na ETF na US burzách.

Jde o časově nenáročné a jednoduché strategie, které zaberou cca 5 minut denně.
Důraz kladu na jednoduchost. Dominuje výpis put opce a nákup pojistky, čímž dostanu peníze na účet. A pak už pracuje čas. Většinu času jsou trhy "líné", což mám rád - není třeba na nic sahat. Opce se v čase rozpadají a inkasované peníze jsou moje.

Pokud se trhy rozjedou proti mně, strategii upravím - roluji. Vzdávám se času, nikoliv peněz.

Pokud trhy začnou divočit, jako tomu bylo v roce 2008, vystoupím z trhu a takzvaně si "sedím na rukách". Vezmu i raději malou ztrátu, než riziko. Do divokého trhu nerad vstupuji. Rok 2008, který pro mnohé burzovní obchodníky znamenal problémy, jsem díky včasnému výstupu přežil bez větších potíží. Stačí pochopit význam indexu VIX a sledovat 5 minut denně zprávy z trhů. Opět nic složitého ani časově náročného.

Od roku 2010 svoje postupy prezentuji a učím zájemce. A na jejich výsledcích vidím, že se obchodování na burze naučit dá. Chce to věnovat trhům čas a píli. Se svými absolventy zůstávám v kontaktu a díky tomu vidím, jak si kdo vede.

O tom, co a jak obchoduji, píšu na tomto blogu.

Osobní konzultace, které dělám, pomáhají zájemcům k rychlému pochopení podstaty mého obchodování.

Mám výhodu, že jsem v kontaktu s řadou aktivních obchodníků. Tím se často dostávám k zajímavým myšlenkám, které promítnu i do vlastního obchodování. Občas nakupuji i automatické obchodní systému na forex, nicméně zde je nutná osobní zkušenost s autorem systému a velká opatrnost.

V rámci SILVERUM s.r.o. dělám analýzy trhu, tipuji dobré obchodní příležitosti. Jsem také vedoucím prodeje investičního stříbra a zlata. Proto dělám často burzovní zajištění spotové ceny zlata a stříbra přes ETF na drahé kovy (například SLV a GLD).

Kromě tohoto osobního blogu publikuji na stránkách SILVERUM  a na dalších webech (viz články v blogu). Občas poskytnu komentáře České televizi, Českému rozhlasu a Hospodářských novinám k tématům, které mne zajímají a k situacím, které na burze obchoduji.

K zastižení jsem  mailu martin.kopacek@silverum.cz nebo na infolince 602 494 828
S absolventy mých tradingových konzultací  jsem v kontaktu přes skype, který není jinak veřejný. Slouží jen pro komunikaci s mými absolventy.


Žádné komentáře:

Okomentovat

Děkuji za komentáře, tipy, nápady.