pátek 2. listopadu 2018

Shrábnout 46.000 a hurá do Singapore!

Tak zase na cestách, tentokrát padl prst na Singapore. A pak se poletí dál, v plánu je Austrálie ... a uvidíme, jak se nám bude líbit.Letíme s Lenkou a s kamarádem, se kterým jsme letos byli už v Brazílii, v Egyptě a na Maurciu ... Luky, si to dohledejte kdyžtak tady na blogu :) Kámoš letí jinou trasou, potkáme se v Singapore.

Peníze ze stolu: +46.000


Než jsme "zvedli křídla" zavřel jsem obchody, které jsem popisoval minule. Hodili to příjemný bakšiš + 46.000 korun. S těmi minulými +320.000 kačkama jsem letos splnil cíl. Milion a 200 tisíc je doma. Takže je za co letět do teplých krajů ... a proto jsem zavřel obchody.
Podrobně to popisuju tady.
Na cesty chci mít klid, takže jsem prostě a jednoduše "shrábl peníze ze stolu". Mohlo být i víc, ale já už dávno nejsem chamtivý - i malé peníze jsou peníze :)

Fičíme do Singapore


Let fajn, Qatar airlines má fajn letadlo i personál. Frčeli jsme do Doha, kde byl přestup. Cestou mraky, jak je vidí asi jen Bůh :"Singoš" je pecka


Z Dauhá do Singapore, zase pohoda a klídek. No a Singoš prostě BOMBÁÁÁÁÁ!
Město zeleně, neskutečně čisto a pořádek.  Tenhle obrázek je z obřího vyhlídkového kola, to fakt doporučuju:Valíme do slavných gardens, kde jsou obří vodopády, asi tak miliarda různých květin ... cestou 28 stupňů. Prostě listopad, že :)

Vodopády nádherné, nemá to chybu:Lenka si užívá ty kytky, já se těším na kafe ... ale chlapi, co bychom pro ty naše holky neudělali, že? Tak teda dáme kytky na milion způsobů

Lenka z každé kytky jásá, pro mne teda "zelený jako zelený", ale pro Lenku koruna:


No je toho na milion, na co se tady v gardens dá koukat. Masožravky, expozice zkamenělých dřevin, krápníky větší než já (a doufám že i starší) ... no a kytky, kytky, kytky...

Sem tam mezi nimi nějaká ta potvůrka .. ale nekoušou.Podpořit ekonomiku


Blíží se večer, dáme jídlo a valíme do místního mega- nákupního centra. Kilometry značkových obchodů, takže si jdeme nadělit před-vánoční dárky. Ceny fajn, obluha milá, neskutečný výběr všeho.Facinují mne ty obří rozměry všech staveb - a přitom všude úzkostně čisto. Vše upravené, nikde odpadky (jak bývá v Asii jinak dost zvykem). Nikde ani vajgl :)

Moc se mi to líbí.

Párty a pařba


Nákupy posíláme taxíkem na hotel (to je panečku u nás díry na trhu, netroufl bych si pražskému taxikářovi svěřit ani rohlík, natož balík nákupů) a vyrážíme za zábavou. 

Večerní Singapore je velmi přívětivý, smráká se, ale je pořád těch krásných vlahých 28 stupňů. A všude světla, barvy, lidé... 


 "Singoš" mne prostě dostal!

Díky všem, kdo jste mi toto místo doporučili. Je to skvělá volba. Tak hurá do víru nočního života :

Užívejte život, máme každý jen 24 hodin denně

Martin