pátek 27. července 2018

Proč nejsme v Řecku ani v Chorvatsku?

"Kam jedeš v létě na dovolenou?" 
Mám trošku problém na to odpovídat. Nemám koho o dovolenou požádat :)  takže dovolenou nemám. Dělám to, co chci a kdy chci.

Za druhé mi trošku uniká logika, proč bych měl v létě někam jezdit k moři: Bude tam půlka obyvatel ČR, protože děcka mají prázdniny. 
Mám rád klid a ticho, takže rozhodně nestojím o nacpané letadlo, hospůdky, pláže, hotely. 
Nebo o kolony a zácpy na rozpálených silnicích....

Léto začíná v lednu


Léto pro mne začalo v lednu: Dominikánská republika, Egypt, Brazílie, Maricius. Do Čech jsme se vrátili na konci jara (konec dubna), abychom zde užili krásné léto, dlouhé dny plné slunce .... protože:

Protože:  V Česku je v létě krásně! Je tu slunce, teplo, skvělá zmrzlina. Přes týden je všude volno, nikde nikdo.... třeba v kině jsou báječné akce "1+1 zdarma" a k tomu máte sál sami pro sebe :DTakže ani Řecko, ani Chorvatsko :)  Slunce a voda je v pískovně pár kiláků za Plzní. A přes týden je tu opět minimum lidí: Většina je na jihu a mačká se tam s ostatními v rámci dovolené. Zbytek je v práci a těší se na "dovču" a na "Jugošku nebo Kanáry".


Já si ráno (čti: v 9 hodin dopoledne) dám snídani a kafe v mé oblíbené kavárně, vyřídím maily a mrknu na byznys. 
Pak dorazí milostivá paní z jógy (přes léto jsou privátní lekce volné, neb Většina lidí je na jihu a mačká se s ....) a zajedeme k vodě.
Slunce, +26 ve stínu, voda jak kafe.... chladný nealko v hrsti je skvělý....
Léto je v Čechách báječné :) Užíváme si ho naplno.  Přes týden nikde nikdo... pohoda, ticho. Plaveme, odpočíváme, zajedeme do steakhouse na oběd, a pak dáme u vody siestu...
Myslím, že ani Řekové se tak neumí zrelaxovat.

Děcka už máme "velký", čili s námi na cesty dávno odmítají jezdit. Mají svůj život, cestují se svými vrstevníky, chápu to. A je to skvělé. Na cestování po Evropě nám dvěma tedy stačí "KKK", čili kabrio+kufřík+kreditka.

Flákám se? Ne, žiju po svém


Tenhle způsob života má jedno obrovské plus: žijete si svým tempem. Dlouhé léto, prakticky od ledna, vstávání v mých oblíbených 8-9 hodin dopoledne. 
U snídaně si řekneme, co bychom dnes chtěli - anebo nechtěli - dělat. 
A podle toho se jede dál.

Třeba jsou dny, kdy si chci jen číst. Nebo vyrazit za kulturou. Nebo si zamakat na projektech. Nebo se potkat s kamarády. Nebo si popovídat s rodinou.

Najednou zjistíte, že život je nesmírně pestrý. Chápete, že cestování není "na příděl", ale když máte chuť a důvod - třeba že je málo slunce. A proto vyrážíme na jih až na podzim, nebo v zimě, a tak si prodlužujeme krásné tuzemské léto.

Kde na to vzít?


Prošel jsem si "báječnými" zaměstnáními. Brr, nikdy víc. Nechci vstávat a někam chodit podle rozkazu, to vám totiž znechutí i tu nejbáječnější práci snů. 
Nestojím o to, abych pracoval na životních snech pana šéfa - raději pracuju na těch svých.

Kde na to vzít? Předně, zvedni zadek z židle a začni realizovat své sny. Hned, ne zítra. Uč se od těch, kteří "za vodou" už jsou. Kašli na lemply kolem, kašli na hejtry a závistivce. Nenech si radit od nikoho, kdo není tam, kde chceš být ty.

Na tomto blogu jsem dal už desítky tipů, kde začít a jak dosáhnout volnosti, svobody a nezávislosti.

No a samozřejmě teď dám další tip: Co třeba čtvrt milionu za 16 týdnů? Máš to před sebou, ve svých rukách. Buď mákneš "na svém" nebo holt budeš makat na cizím a čekat "na dovolenou" ....

Ať se daří!

Martin