čtvrtek 23. února 2017

Opce v praxi: Ochrana kapitálu + alokace

Jeden tip pro přežití na burze: Když jdou trhy proti nám, chráníme kapitál.

Možná si říkáte, že to je banální rada - ovšem za těch 12 let, co se věnuju tradingu, jsem viděl příliš mnoho lidí, kteří tohle základní pravidlo nepochopili.... a výsledek si určitě domyslíte :)

Opční obchody v praxi vidíte v přímém přenosu. Edukativní opční tipy od Švéda jsou unikátní školou, kdy se učíte přímo praxí. V
idíte všechny vstupy i výstupy, prostě sledujete opční obchody přímo v praxi a to na malém účtu, který má většina opčních obchodníků.

Švéd to ovšem jede na účtu cca 9.000.000 kaček :) 


Dnes si dovolím vytáhnout nejdůležitější myšlenky z posledního Čtení trhu, které posílal Švéd.

"Nejdřív kontext od začátku roku. Ok. 
Trhy mi neumožňují efektivně vydělávat tak, jak jsem byl zvyklý na podzim 2016 (to bylo až nechutně výdělečné) a pokud mi to nedovolí, musím použít druhou důležitou vlastnost tradera: 
                                                                    Ochránit kapitál.
Jjednak, aby neměl moc velkou ztrátu a jednak, aby měl cash na obchody, které nadělí zisk. Tedy ochrana pozic a snižování alokace. Oproti minulému týdnu jsem posunul (rolloval pozice) na vyšší úrovně a snížil celkovou alokaci z 35% na 30% na stranu Call.

Zatím za únor je ztráta cca -269 USD za celé portfolio. A z toho je polovina hedge, kdy jsem viděl krásnou příležitost na snížení alokace a pěkného výdělku. Za to mi to stálo. 

V portfoliu je většina pozic na Call straně a Put strany jsou daleko OTM. Trhy jsou posledních zhruba 90 dní kontinuálně long bez jakéhokoli většího pullbacku, tuším všude píšou více než procento a nedovolily vypisovat Put za rozumné peníze. Hm Ok. 

Je to rekord a něco co obchodní systémy traderů statistické, fundamentální neznají. Nelze se na to připravit jinak než alokací. A pokud to je tak, chci velikost účtu do strany a žádné prudké propady velikosti účtu. Proto přijímám menší debet 80 USD jako likvidace FEB SPX Call pár dní před expirací a snižuji alokaci."

Většina z vás už Edukativní opční tipy odebírá, ale pro nováčky: Tohle si pořádně přečtěte, znovu a znovu. Ochrana kapitálu, hedžování pozic, snižování alokací - to je cesta k přečkání nepříznivých situací na trhu! 
Ne zázračné systémy, ne hledání nových strategií .... ale klid, trpělivost a vytrvalost.

Ocituji dále:
"Účet mám teď flatový, tedy nijak zvlášť neroste cca jen 20k-30k měsíčně CZK z dalších obchodů. Na podzim to byl jeden měsíc i 10x tolik, ale nezoufám. Ty měsíce opět příjdou. Teď zatím ale nic moc. jak je vidět…
Celá filosofie obchodování je tedy alokace a praktická obrana napadených pozic. Pokud někdo používá opční spready, jen jako výpis a close, tak nevyužívá celý potenciál opčních obchodů."

Názorně to vypadá takto (v nedělním Čtení trhu to máte podrobně):Zase, doporučuju opakovaně pročíst a pochopit myšlenku. 
Opce nejsou jenom "bum-otevřít" a pak "bum-zavřít". 
Opce dávají velkou variabilitu v úpravách pozic. Rolování, nabízení trhu výstupy za lepší ceny, změny pozic, hedžování. 

Je fajn, že tohle vše nyní vidíte v praxi. Vidíte jak se pracuje v trhu, který jde proti nám. 
Opakuji: klid, trpělivost, vytrvalost. 
Ziskové obchody zase přijdou.

Těžký trh je nejlepší škola. Sbírat zisk není složité - zato řešit nepříznivé situace, jo, tam se ukazuje to pořádné know-how. 

Nehoňte trhy, když nenabízejí dobré příležitosti. Chraňte kapitál, učte se, počkejte si....

Ať se daří!

Martin

Jak obchoduji opce? Velmi jednoduše :)  Manuál zdarma si stáhněte zde:


Martin Kopáček manuál zdarma


Chcete umět naše postupy, chcete znát kompletní know-how? 
Vstupte našeho Online kurzu a budete to umět také:

Žádné komentáře:

Okomentovat

Děkuji za komentáře, tipy, nápady.